• Pożegnanie maturzystów - wręczenie świadectw
     • Pożegnanie maturzystów - wręczenie świadectw

     • Pożegnanie klas maturalnych

      W piątek, 30 kwietnia, pożegnaliśmy 114 uczniów klas trzecich. Z zachowaniem bezpieczeństwa pandemicznego odebrali świadectwa ukończenia naszego Liceum, a co niektórzy – wcale nie nieliczni – odeszli z nagrodą za osiągnięcia naukowe lub zaangażowanie na rzecz szkoły. Uroczystość odbyła się w sali 26. Podzieleni na grupy wchodzili to gabinetu biologii, gdzie czekała na nich pani dyrektor Małgorzata Peremicka, wicedyrektor Renata Ulanicka, wychowawcy, a także zaproszeni goście – pan Starosta Zdzisław Brezdeń oraz pan wicestarosta Witold Niemirowski.

      Dzień wcześniej odbyła się gala ogłoszenia wyników plebiscytu „Jakuby 2021”. Przygotowały ją uczennice z klasy 2C: Martyna Białek, Martyna Frąckowiak, Ada Spodniewska, Daria Orłowska i Magdalena Żabińska. Opiekę nad tym niezwykle pomysłowym i energicznym zespołem sprawowali prof. Krystyna Jonko (wychowawczyni) oraz prof. Piotr Wróbel.

      Zawsze przygotowaniom tej uroczystości towarzyszą emocje podsycane niepewnością, nie tylko co do tego, kto wyjdzie z auli ze statuetką zwycięzcy w ręku, ale także samą formą ich ogłoszenia. Pandemia uniemożliwiła zorganizowanie tego w auli z pełną publicznością. Nie było też tradycyjnych skeczy i radosnej muzyki, a przede wszystkim laureatów osobiście wchodzących na scenę i odbierających statuetki. Nie znaczy to, że było mniej uroczyście, a na pewno, że nie było oryginalnie. Bo klasa 2 C to ludzie z fantazją i determinacją godną mistrzów olimpijskich. Skoro nie mogli zaprosić uczniów i nauczycieli do auli, to postanowili zaprosić się sami do ich domów. Oczywiście, za pomocą Internetu. W auli zorganizowali studio telewizyjne, z którego nadawano on-line to, co w tym dniu być powinno: prezentacja nominowanych w poszczególnych kategoriach i ogłoszenie zwycięzców. Aby emocji było więcej, łączono się z nimi na żywo przez telefon komórkowy i proszono o krótki gorący komentarz, którego wszyscy mogli posłuchać.

      Obecny w auli Dawid Boratyński, który na początku uroczystości dziękował nauczycielom, rodzicom i uczniom w imieniu absolwentów, mógł osobiście odebrać swoje statuetki: pierwszą, w kategorii Społecznik Roku, i drugą, wraz z Radosławą Suchowiecką, w kategorii Para Roku. Pozostali zwycięzcy otrzymali je następnego dnia podczas odbierania świadectw.

      Na koniec uroczystości głos zabrała pani dyr. Małgorzata Peremicka. Najpierw ogłaszając przyznaną przez siebie Nagrodę Dyrektora, która w tym roku powędrowała do Joanny Nabiałczyk, a później, już na koniec, dziękując organizatorom „Jakubów” a przede wszystkim żegnając kolejny rocznik absolwentów.

      W uroczystościach pożegnalnych wziął udział także nowy Samorząd Uczniowski reprezentowany przez Szymona Mochnackiego i Alicję Marmulewicz. Z ogromną klasą i profesjonalizmem dziękowali starszym koleżankom i kolegom za ich obecność, a przede wszystkim życzyli sukcesów na maturze i powodzenia na studiach.