• Wiadomości ERASMUS+

   • 13 października 2021

    Mobilność w Unii Europejskiej

    Czym jest Unia Europejska?

    Jakie korzyści ma Polska należąc do Unii Europejskiej?

    Jak szukać wymarzonej pracy poza Polską na terenie UE?

    Na te i inne pytania odpowiadali eksperci Regionalnego Biura Komisji Europejskiej we Wrocławiu. 13 października młodzież klas 3Ap, 3Bp, 3Cp, 3Dp uczestniczyła w spotkaniach online, pod kierunkiem prof. Agaty Ozgi i prof. Agaty Żydło. Zajęcia maiły związek z projektem „Paszport do przyszłości”, realizowanym w ramach programu Erasmus+.

    Foto...


    Paszport do przyszłości - Passport To The Future

    Od 2019 roku realizujemy projekt ERASMUS+, który nazwaliśmy "Paszport do przyszłości". Naszymi partnerami są szkoły z WłochLitwy i Portugalii. Jak do tej pory odbyło się tylko jedno wspólne spotkanie - w naszej szkole w 2019 roku. Pandemia wykluczyła realizację następnych zaplanowanych wyjazdów, ale mamy nadzieję, że wkrótce to nadrobimy.  


    Włochy

    Nazwa szkoły:

    ISTITUTO D'ISTRUZIONE SECONDARIA SUPERIORE PALAZZOLO ACREIDE

     

    Miejscowość: Palazzolo Acreide

    Nasza szkoła znajduje się w małym mieście na południu Sycylii ok 50 km od Siracuse. Miasto znane jest ze swych zabytków wpisanych na listę UNESCO. Nasza szkoła składa się z liceum i technikum. Posiadamy bardzo dobrze wyposażone laboratoria: chemiczne, fizyczne, informatyczne, językowe i zawodowe. Obecnie w naszej szkole kształci się 900 uczniów w wieku 15-18 lat. Staramy się, aby młodzież oprócz tradycyjnych lekcji rozwijała swoje zainteresowania i umiejętności na takich zajęciach jak: koło teatralne, chór, klub zielarski, kuchnie świata.

     

    Portugalia

    Nazwa szkoły:

    EPRALIMA - ESCOLA PROFISSIONAL DOALTO LIMA - COOPERATIVA DE

    INTERESSE PUBLICO E RESPONSABILIDADE LIMITADA

     

    Miejscowość: Arcos De Valvedez

    Epralima jest szkołą prywatno-spółdzielczą i koncentruje się na kształceniu zawodowym. Przygotowujemy młodzież do wykonywania różnych zawodów i współpracujemy z lokalnym biznesem, w którym nasi uczniowie odbywają praktyki i staże zawodowe a szkoła może na bieżąco zmieniać naszą ofertę edukacyjną w zależności od potrzeb rynku. Łącznie mamy 800 uczniów i 67 nauczycieli. Oprócz edukacji standardowej oferujemy także kursy technologiczne, artystyczne, akademię umiejętności, fotograficzno-filmowe, taneczne i sportowe.

     

    Litwa

    Nazwa szkoły:

    SILALES SIMONAS GAUDESIUS GYMNASIUM

     

    Miejscowość: Silale

    Nasza szkoła to szkoła średnia z 498 uczniami i 57 nauczycielami. Znajdujemy się w Šilalė, małym miasteczku w zachodniej części Litwy, które znajduje się zaledwie 70 kilometrów od portu w Kłajpedzie. Nasi uczniowie mogą uczestniczyć w zajęciach takich jak chór, dramat, sztuka, gra na instrumentach muzycznych i taniec.


     

   • Konkurs na projekt logo

   • Jednym z zadań, które zaplanowaliśmy było opracowanie logo naszego projektu. Spośród nadesłanych prac Kapituła konkursu wybrała logo Serena Gallo z Włoch. Wyróżnienia otrzymali: Èrica Lima z Portugalii, Ernandas Petkus z Litwy i Jakub Bigos z Polski.

    Wyróżnione prace można obejrzeć klikając link...

    Wyniki_konkursu_na_Logo_Erasmus__Passport_to_the_future_.pdf