Patronaty wyższych uczelni

• Patronat Wyższej Szkoły Prawa we Wrocławiu

• Pierwsza oficjalna umowa została podpisana z Wyższą Szkołą Prawa we Wrocławiu. Oficjalnie podpisały ją Pani Rektor Anna Krajewska-Smardz i Pani Dyrektor LO Nr I im. Jana III Sobieskiego – Jolanta Szewczyk.

Osobami koordynującymi całość innowacji w obu placówkach są Pani Marta Małczak (Wyższa Szkoła Prawa) i Pani Aleksandra Skibińska-Brzezicka (LO Nr I im. Jana III Sobieskiego)

Ta niezwykle nowoczesna i profesjonalna uczelnia, z bogatą ofertą edukacyjną, świetnym zapleczem naukowym, a nade wszystko z ludźmi pełnymi pasji do prawa – z pewnością niezwykle wzbogaci proces nauczania w klasie humanistycznej. Już nie możemy doczekać się ścisłej współpracy od września!

• Patronat Uniwersytetu Wrocławskiego – Instytutu Historycznego

• Druga umowa patronacka, która obejmuje opieką merytoryczną naszą nową klasę humanistyczną z edukacją prawną została podpisana z Uniwersytetem Wrocławskim, a dokładnie z Instytutem Historycznym. Również ta prestiżowa placówka postanowiła uczestniczyć w naszej innowacji i współpracować z nami przez kolejne lata

Umowę patronacką podpisali Dyrektor Instytutu Historycznego UWr. dr hab. Filip Wolański i Pani Dyrektor LO Nr I im. Jana III Sobieskiego – Jolanta Szewczyk. Koordynatorami innowacji w obu placówkach zostali: dr Aleksandra Ziober (Instytut Historyczny) a z ramienia naszej szkoły Pani Aleksandra Skibińska-Brzezicka (nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie).

Jeśli myślicie, że to już koniec patronatów nad nową klasą humanistyczną – jesteście w błędzie. Już niebawem posty o kolejnych instytucjach, które otoczyły merytoryczną opieką klasę z edukacją prawną.

Będzie się działo od września! Zapraszamy do klasy humanistycznej!

• Pierwsze zajęcia we współpracy z Wyższą Szkołą Prawa

• Nie tak dawno została podpisana umowa patronacka z Wyższą Szkołą Prawa we Wrocławiu obejmująca opieką naszą nową przyszłoroczną klasę humanistyczną (1A), a już widać pierwsze efekty współpracy! Klasa 2A, która realizuje przedmiot „wiedza o społeczeństwie” w zakresie rozszerzonym uczestniczyła w wykładzie online dotyczącym prawa do wizerunku. Zajęcia zostały przeprowadzone w ramach Wrocławskiej Akademii Prawa i Bezpieczeństwa, która jest nowoczesnym projektem edukacyjnym mającym na celu propagować wiedzę o prawie i bezpieczeństwie, w którym w następnym roku mamy nadzieję brać intensywny i czynny udział.