• Matury 2024

• Szanowni Państwo,

z dumą informujemy, że uzyskaliśmy najlepszy w powiecie wynik z egzaminów maturalnych. Możemy pochwalić się 100% zdawalnością z języka angielskiego (egzamin pisemny i ustny), zdawalnością z języka polskiego (poziom podstawowy) – 99% i z matematyki (poziom podstawowy) – 98%. Niepowodzeniem egzamin zakończyło 4 Uczniów. Liczymy na to, że po terminie poprawkowym również im pogratulujemy sukcesu, a nasz wynik wzrośnie!

Efekty naszej – Uczniów i Nauczycieli – pracy są zdecydowanie lepsze niż średnia nie tylko w naszym powiecie czy województwie, ale także w Polsce. Utrzymujemy zatem poziom właściwy dla najlepszych liceów w kraju. Mamy nadzieję, że w następnych latach będzie tylko lepiej. Gratulujemy wszystkim Maturzystom i Dziękujemy Nauczycielom, którzy przyczynili się do tego sukcesu.

• Dance World Cup 2024 w Pradze

• SUKCESY UCZENNIC NASZEJ SZKOŁY NA DANCE WORLD CUP 2024 w PRADZE!

Na międzynarodowym konkursie tanecznym Dance World 2024 wielki sukces osiągnęły baletnice, które są uczennicami naszej szkoły. ŁUCJA KONIECZNIAK (1F), MAJA GRABOWSKA (1C), AMELIA BRZĄKAŁA (2E) wraz z dziewczynami spoza naszej szkoły – Kariną Górską i Judytą Pawlaczek – układem „In the moonlihgt” wytańczyły 7 MIEJSCE na świecie!

ŁUCJA KONIECZNIAK, również związana z wrocławską szkołą baletową Piruet, zajęła 3 MIEJSCE na świecie! Wszystkie dziewczyny są uczennicami STUDIA TAŃCA PIRUET i tańczą pod opieką pani Anny Staszewskiej.

SERDECZNIE GRATULUJEMY I TRZYMAMY KCIUKI ZA WASZE SUKCESY!

• Nasze sukcesy w minionym roku szkolnym

• Miniony rok szkolny znów zaliczyć możemy do bardzo udanych, gdy chodzi o udział naszych uczniów w różnego rodzaju olimpiadach, konkursach i zawodach. Warto więc przypomnieć sobie to, czym emocjonowaliśmy się i jakie sukcesy osiągnęliśmy. Niech będą one dla nas inspiracją na zbliżający się rok szkolny.

KONKURSY_2024

• zDolny Ślązak

• Nowa Edycja Programu Stypendialnego "zDolny Śląsk"

Stypendia dla Najzdolniejszych!

Dolnośląska młodzież ma kolejną szansę na wsparcie swoich talentów i osiągnięć! Fundacja Edukacji Międzynarodowej z Wrocławia ogłasza rozpoczęcie naboru wniosków do XXIV edycji Programu Stypendialnego "zDolny Śląsk". Dzięki wsparciu finansowemu ze strony Samorządu Województwa Dolnośląskiego, aż ponad 50 najzdolniejszych uczniów może liczyć na roczne stypendia.

Chcesz wiedzieć więcej?... Pobierz plik.

XXIV_edycja_programu_stypendialnego_zDolny_Slask_2024-2025.pdf

• Zatrudnimy nauczycieli

• OGŁOSZENIE

Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. Jana III Sobieskiego w Oławie od 1 września 2024 r. zatrudni nauczyciela fizyki (1 etat). Wymagania: kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela fizyki w szkole ponadpodstawowej. Zakres obowiązków: Praca w klasach I-IV LO (w tym w profilach politechnicznych z rozszerzoną fizyką).

Wymagane dokumenty (CV, dokumenty potwierdzające kwalifikacje) prosimy przesyłać na adres: sekretariat@lo.olawa.pl. W razie pytań zapraszamy do kontaktu: +48 71 313 27 48.

OGŁOSZENIE

Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. Jana III Sobieskiego w Oławie od 1 września 2024 r. zatrudni pedagoga specjalnego (etat). Wymagania: Wykształcenie kierunkowe (jednolite studia magisterskie lub studia pierwszego i drugiego stopnia, kierunek pedagogika specjalna), przygotowanie pedagogiczne.

Wymagane dokumenty (CV, dokumenty potwierdzające kwalifikacje) prosimy przesyłać na adres: sekretariat@lo.olawa.pl.  W razie pytań zapraszamy do kontaktu: +48 71 313 27 48.

• Odbiór świadectw maturalnych

• Szanowni Maturzyści,

we wtorek 9 lipca zapraszam na wręczenie świadectw maturalnych,
            które odbędzie się o godz. 11.00 w następujących salach:

4Ap - s. 40

4Bp - s. 39

4Cp - s. 45

4Dp - s. 34

4Ep - s. 49

Pozdrawiam i do zobaczenia.

Jolanta Szewczyk