• Opowiadanie stycznia

• Szkolny projekt literacki

RUSZYŁO GŁOSOWANIE NA „OPOWIADANIE STYCZNIA”

Szanowni Uczniowie! Bardzo dziękujemy za zgłoszenie kolejnych prac na szkolny projekt literacki. Spośród nich wyłonione zostanie „Opowiadanie Stycznia”. Opowiadania (ŚWIETNE!) są dostępne na szkolnej stronie internetowej oraz FB i Instagramie, gdzie można również oddawać głosy na pracę, która szczególnie Was urzekła.

Głosować można do środy 26 stycznia br. Wyniki ogłosimy jeszcze przed feriami.

Blanka.pdf

Nina_Tula.pdf

Emiszkol.pdf

Victel.pdf

Katharsis.pdf

Kijana.pdf

*******************************************************

„LIRYK LUTEGO”

Tak jak zapowiadaliśmy, w lutym oczekujemy od Was nieco innych prac. Ponieważ w tym miesiącu odpoczywamy podczas ferii – a ponadto 14 lutego obchodzimy liryczne „Walentynki” – proponujemy Wam krótszą (chyba:), liryczną formę wypowiedzi. Do 16 lutego czekamy na Wasze wiersze – tematyka, forma i długość DOWOLNE.

W marcu wrócą stare reguły, czyli – opowiadanieJ.

Już czekamy, czym znowu nas zaskoczycie!

Koordynatorzy projektu

• Laureaci grudnia

• Szkolny projekt literacki

"Opowiadanie miesiąca"

Za nami wybory „Opowiadania Grudnia”. Przypominamy, że laureatami zostali:

• Gustaw Klimkiewicz kl. 3Ap – autor opowiadania „Genesis” (nominowany przez nauczycieli i uczniów)
            • Paulina Kossakowska kl. 3C – autorka opowiadania „Niedostrzeżone barwy” (nominowana przez uczniów)

Gratulując Gustawowi i Paulinie, przypominamy, że ich opowiadania wezmą udział w głosowaniu na opowiadanie, którego autor otrzyma w czerwcu „Nagrodę Dyrektora Szkoły”! Przy tej okazji koordynatorzy projektu serdecznie dziękują Antoninie Woźniak z kl. 3Ep za promocję przedsięwzięcia w szkolnych mediach oraz organizację uczniowskiego głosowania.

Koordynatorzy projektu „Opowiadanie miesiąca”

• Konkursy biblijne

• Drodzy Uczniowie,

zapraszamy Was do udziału w międzynarodowych konkursach organizowanych przez naszą szkołę - Wielkim Teście ze Znajomości Biblii (konkurs odbywa się online) oraz Konkursie Fotograficznym Biblijne inspiracje. Tematem tegorocznej edycji są kobiety biblijne (szczegóły w regulaminach dostępnych na stronie naszej szkoły w zakładce Uczniowie i rodzice/ Konkursy).

Zgłoszenia przyjmują:

1.Wielki Test ze Znajomości Biblii - prof. M.Raer - do 20.02 br. (etap szkolny odbędzie się w marcu, finał - 5.04 br.).

2.Konkurs Fotograficzny Biblijne inspiracje - prof. P.Wróbel - zdjęcia należy dostarczyć do 15.03 br.

Informacji udzielają na bieżąco: prof. P.Wróbel, prof. M.Raer, prof. J.Szewczyk.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W WYBRANYM KONKURSIE (LUB KONKURSACH)!

Link do jednej z relacji z ubiegłorocznych edycji:https://liblink.pl/zeRaqcXqh1

Regulaminy:

2022_-_Regulamin_Wielkiego_Testu_ze_Znajomosci_Biblii.pdf

2022_-_Regulamin_konkursu_Biblijne_inspiracje_-_II_edycja_-_Kobieta_w_Biblii.pdf