• Szkolny Turniej Piłki Nożnej

     • W poniedziałek 19 października odbył się Szkolny Turniej Piłki Nożnej. Wzięło w nim udział 8 drużyn, które zaciekle rywalizowały o miejsce na podium. 

      A o to wyniki ich rozgrywek: 

      1. ave MJO

      2. S.Z.E.F

      3. Oszuści FC 

       

      Oprócz tego zostały przyznane nagrody w kategorii:

      Najlepsze stroje: FC Ulani 

      Najlepszy strzelec: Kuba Juszczyk (3C)

      Faworyt publiczności: Mateusz Jurczak (3C)

       

      Wszystkim jeszcze raz serdecznie gratulujemy i dziękujemy za hart ducha i grę fairplay!

      Antonina Woźniak 

      Foto...

     • Integracja śladami Młodej Polski

     • 11-13 października – wycieczka klas 1Bp i 2Ap do Krakowa

       

      Pierwszego dnia szkolnej wycieczki do Krakowa klasa 2Ap i 1Bp przede wszystkim spacerowała po krakowskim Rynku, zwiedzając  Kościół Mariacki waz z Sukiennicami i wędrując aż pod Wawel. Wieczorem zameldowaliśmy się w hostelu, gdzie zjedliśmy obiadokolację, a następnie miło spędziliśmy resztę wieczoru, grając w karty i inne gry planszowe.

      Drugiego dnia po śniadaniu wyruszyliśmy autokarem, kierując się w stronę placu Jana Matejki, który usytuowany jest między ulicami Basztową i Warszawską na terenach Kleparza, na północ od Starego Miasta. Przy okazji zwiedziliśmy zjawiskową ulicę Floriańską i jedyny w swoim rodzaju Kazimierz. Dodatkowo tego dnia odwiedziliśmy budynek Teatru Miejskiego, gmach Akademii Sztuk Pięknych oraz Uniwersytet Jagielloński. Drugi, pełen wrażeń dzień zakończony został transmisją meczu reprezentacji Polski z Albanią, którą obejrzeliśmy w towarzystwie pizzy z lokalnej restauracji.

      Ostatni dzień spędziliśmy bardzo aktywnie. Wybraliśmy się do Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema, gdzie nie tylko uczniowie świetnie się bawili. Park został stworzony w celu edukacji poprzez zabawę. To świetne miejsce przeznaczone dla każdego, niezależnie od wieku. Myślimy, że Panie Profesor również to przyznają;) Pod koniec wycieczki nie pozostało nam nic innego, jak wyrażenie podziwu dla wystawy Sztuki Polskiej w Sukiennicach, czyli ekspozycji dzieł malarzy i artystów z końca XIX w. Młoda Polska stanowiła w końcu motyw przewodni naszych krakowskich spacerów, więc kulturalnym akcentem związanym z malarstwem tej epoki pożegnaliśmy przepiękny Kraków.

      Podsumowując – w Krakowie świetnie bawiliśmy się w towarzystwie kolegów i sympatycznych Opiekunów, integrując się i wypoczywając.

      Opiekunowie: prof. Jolanta Szewczyk, prof. Małgorzata Pietrzycka i prof. Małgorzata Sajur.

      Natalia Wituszyńska i Sara Ostafijczuk

      Foto...

     • Młody Chemik Eksperymentuje

     • 25 września miało miejsce uroczyste zakończenie 2-letniego projektu Młody Chemik Eksperymentuje na Politechnice Wrocławskiej. Innowacja pedagogiczna dla wyrównywania szans na sukces edukacyjny uczniów. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy 3Bp (Maja Słabicka, Magdalena Skorupska, Emilia Kołodziej, Aleksandra Falkowska, Wojciech Skorupiński, Jakub Piotrowski oraz Grzegorz Dziwak), uczestniczący w tym przedsięwzięciu pod kierunkiem mgr Jolanty Sztaby. Opiekunkami naukowymi z ramienia uczelni były dr Iwona Rutkowska oraz dr Magdalena Pilśniak-Rabiega. Uczniowie uhonorowani certyfikatami udziału z prawdziwą wdzięcznością wspominają pomoc uzyskaną w czasie trwania projektu od nauczycielki prowadzącej, jak również zaangażowanie kadry uczelnianej, która jak sami mówią  otworzyła przed nimi nieznany im dotąd świat chemii. Zapewniają, że na długo zapamiętają to przeżycie, jakim był dla nich udział w tym przedsięwzięciu i mają nadzieję, że wysiłek włożony w związane z nim działania przyniesie obfite owoce w przyszłości.
       

      Grzegorz Dziwak

      Foto...

     • Wycieczka na Wielką Sowę

     • Nawet jednodniowy wypad w góry może być wyprawą przez cztery pory roku! I tego właśnie doświadczyli uczniowie z klas 2Bp i 2Dp podczas wycieczki na Wielką Sowę, którą odbyli 13 października. Był deszcz, był śnieg i było słońce. Ale co najważniejsze – był dobry nastrój i pełna gotowość do zmierzenia się z takimi klimatycznymi wyzwaniami. Nikt nie narzekał, nikt nie marudził – wszyscy byli na taką pogodową huśtawkę przygotowani. Na szczycie grilowane kiełbaski smakowały jak wyśmienite danie z najlepszej restauracji. A że niektórym i to było mało, w drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w dzierżoniowskim McDonaldzie.

      Organizatorem wyprawy był prof. Bogusław Piotrowski, a opiekunami: prof. Barbara Kędzierska-Suchowiecka, prof. Joanna Kłaczek i prof. Piotr Wróbel.

      Foto...

     • Sprzątanie cmentarza ewangelickiego

     • Mogiłę (nie tylko pradziada) ocal od zapomnienia

       

      Podczas ubiegłorocznych wakacji oławscy wolontariusze akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” po raz kolejny mieli wyjechać do Litynia na Ukrainie w ramach akcji polegającej na ratowaniu polskich cmentarzy za naszą wschodnią granicą. Z powodu pandemii wyjazd został odwołany. Do zmartwionych wolontariuszy dotarł list, w którym mieszkańcy Litynia informowali, że sami posprzątali najstarszą na Podolu polską nekropolię...

      W październiku ubiegłego roku z inicjatywy oławskich władz samorządowych pojawił się pomysł, aby w rewanżu posprzątać stary ewangelicki cmentarz przy ul. Wiśniowej. W akcji mieli uczestniczyć nauczyciele oławskich szkół. Z powodu pandemii akcja została odwołana.

      Do pomysłu powrócono w bieżącym roku szkolnym. 8 października br. Małgorzata Peremicka – dyr. LO Nr I, Barbara Turczynowska – dyr. SP nr 6 oraz uczniowie i nauczyciele Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, Liceum Ogólnokształcącego Nr I, Szkoły Podstawowej nr 6 i Szkoły Podstawowej nr 8 w Oławie spotkali się podczas prac porządkowych na ewangelickim cmentarzu. Dzięki ich zaangażowaniu oraz pomocy pracowników Zarządu Dróg Miejskich i Zieleni w Oławie nekropolii został przywrócony godny wygląd. Wolontariusze zobowiązali się do stałej opieki nad cmentarzem i wpisania akcji w plan pracy ww. szkół.

      Z naszej szkoły w akcji wzięli udział uczniowie z klas 2Ap i 1Ap, a towarzyszyli im prof. Jolanta Szewczyk i prof. Aleksandra Skibińska-Brzezicka.  

      Honorowy patronat nad akcją sprawują: Burmistrz Miasta Oława, Starosta Oławski i Przewodniczący Związku Sybiraków w Oławie.

      Foto...

      Jolanta Szewczyk i Wioletta Maciejewicz-Guź